Get Adobe Flash player
Menu Główne
WSPÓŁRACUJEMY

KLASTER współpracuje z: .

 • prof.dr hab.n.med.
  Mieczysław Szalecki
  Spec. Pediatrii i Endokrynolog
  woj. Konsultant d/s Pediatrii
  .
 • prof.zw.dr.hab.n.med.
  Marianna Janion
  woj. Konsultant d/s Kardiologii

  .
 • prof.dr.hab.med.
  Stanisław Głuszek
  Spec. Chirurgii Ogólnej
  i Chirurgii Onkologicznej
  woj. Konsultant d/s Chirurgii
  .
 • prof.dr.hab.
  Marcin Majka
  Kierownik Zakł. Transplantologii
  Katedry Immunologii Klinicznej
  i Transplantologii
  Collegium Medicum
  Uniwersytetu Jagiellońskiego
  .
Strona Główna

Klaster Nauka Medycyna i Nowoczesne Technologie zrzesza specjalistyczne firmy z branży medycznej. Powstał w lutym 2010 roku. Członkowie klastra to wysokiej klasy specjaliści z wielu dziedzin medycyny, między innymi: chirurgia, ginekologia, kardiologia, ortopedia, neonatologia, okulistyka i inne.

Początkowo  klaster tworzyło kilka firm medycznych, potem do klastra przystąpiły dwie wyższe uczelnie z województwa świętokrzyskiego oraz klika innych firm z województwa świętokrzyskiego oraz województwa śląskiego. Klaster skupia specjalistyczne firmy z branży medycznej, firmy zajmujące się dystrybucją sprzętu medycznego i instytucję otoczenia biznesu (koordynatora klastra), oraz dwie wyższe uczelnie z województwa świętokrzyskiego.

 

Klaster Nauka Medycyna i Nowoczesne Technologie ukierunkowany jest przede wszystkim na rozwój nowoczesnych technologii medycznych, tworzenie, wdrażanie i prowadzenie prac badawczych , komercjalizację wyników tych prac. Klaster skupia pasjonatów i entuzjastów, którzy chcą rozwijać swoje firmy, swoje umiejętności w oparciu o wiedzę i najnowsze technologie.

Klaster skupia się przede wszystkim na promowaniu innowacyjnych, bezpiecznych metod terapii. Klaster współpracuje również z wieloma autorytetami naukowymi z branży medycznej, a także koncernami medycznymi i farmaceutycznymi. Klaster ma formułę otwartą i mogą do niego przystąpić podmioty z branży medycznej, wyższe uczelnie, jednostki naukowo-badawcze.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 

Obecnie porozumienie tworzą: